USG jamy brzusznej w Gdyni
Badanie USG jamy brzusznej umożliwia ocenę stanu i funkcjonowania narządów występujących w jamie brzusznej, takich jak wątroba, nerki, trzustka, żołądek czy śledziona. Umożliwia również zobrazowanie powiększonych węzłów chłonnych i niektórych zmian występujących w obrębie jelit oraz brzusznych naczyń krwionośnych.
Wskazaniem do USG jamy brzusznej są wszelkie dolegliwości bólowe w tym rejonie, krwawienia i nieprawidłowości trawienne, powiększony obwód brzucha, asymetria lub nagła utrata masy ciała.
Na badanie USG jamy brzusznej pacjent powinien stawić się przynajmniej 6 godzin od ostatniego posiłku. Najlepiej, żeby wcześniej przez 3 dni stosował lekkostrawną dietę i przyjmował leki przeciw wzdęciom.
USG węzłów chłonnych w Gdyni
USG węzłów chłonnych wykonuje się w celach diagnostycznych przy ich nieuzasadnionym powiększeniu lub występowaniu innych niepokojących dolegliwości.
Węzły połączone są z naczyniami chłonnymi i występują niemal w całym ciele, jednak największe i te o najważniejszym znaczeniu diagnostycznym znajdują się na szyi, pod pachami, w pachwinach, pod i nad obojczykami (szczególnie niepokojące jest powiększenie tych ostatnich).
USG węzłów chłonnych jest nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem oraz nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta. Wykrycie nieprawidłowości w wielkości lub strukturze węzłów wiąże się z dalszą diagnostyką.
USG tarczycy w Gdyni
USG tarczycy wykonuje się u pacjentów, u których występują widoczne nieprawidłowości w budowie gruczołu lub badania laboratoryjne (TSH, ft3, ft4, aTPO, ATG) pozwalają podejrzewać choroby tarczycy (np. Hashimoto, Graves-Basedowa). Badanie USG umożliwia ocenę kształtu, wymiarów płatów, morfologii i ewentualnych zmian ogniskowych w tarczycy oraz okolicznych węzłach chłonnych.
Wskazaniem do badania jest potrzeba odróżnienia choroby autoimmunologicznej od nieautoimmunologicznej, obecność wyczuwalnych guzków, kontrola ich wielkości lub efektywności stosowanego leczenia.
Do badania USG tarczycy pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać.
USG ślinianek w Gdyni
Badanie USG ślinianek wykonuje się w celu zobrazowania parzystych gruczołów odpowiedzialnych za produkcję śliny. USG umożliwia wykrycie torbieli, guzów lub innych nieprawidłowości w obrębie gruczołów ślinowych.
Wśród wskazań do badania można wyróżnić schorzenia i bolesność ślinianek, powiększenie okolicznych węzłów chłonnych, problemy z połykaniem czy nawracający ból uszu.
Badanie USG ślinianek nie wymaga przygotowań, jest całkowicie bezbolesne i pozwala na wykrycie zmian patologicznych oraz procesów zapalnych.
Zachęcamy do kontaktu z naszą rejestracją w celu umówienia wiztyty:
Gdynia, ul. Armii Krajowej 44
2 piętro, gab. nr 226
tel: 570 040 055
tel: 58 558 81 39
tel: 570 400 665
tel: 799 361 002